Македонија

Тетовчанка три дена молела за лекарска помош за нејзиниот 69-годишен татко, се покажало дека е заразен со коронавирус

Тетовчанка цели три дена молела за лекарска помош за нејзиниот 69 годишен татко, освен во Тетово таа се јавила и во Скопје, но за жал никој од надлежните не покажал никаков интерес открива таа.

Како што открива и самата, на крајот , после целата голгота во изминатите денови, нејзиниот татко испадна позитивен на коронавирус

-Од понеделникот молам за лекарска помош за татко ми 69 години, на секој број се јавив и во СК и во ТЕ, НИКОЈ не покажа грижа од надлежните, за денес на тестот за корона да испадне ПОЗИТИВЕН. Поздрав од Тетово, објави на социјалната мрежа на Твитер тетовчанката Наташа Апостолоска.

Извор: курир.мк

Прочитајте и...  Не си ги убивајте бабите и дедовците, седете дома: Порака од Хилари Даф до младите да бидат одговорни

Најпопуларно

To Top