„Ти грижи си се за детето” – Брена со интересен совет до снаата Пријовиќ


Лепа Брена откри дека не е искусна во кујна, но дека нејзиниот соруг Боба Живојиновиќ многу добро готви, па откри каков совет и дала на Пријовиќ која е тазе мајка околу плеткањето во кујна.

– „Мајка ми ме научи да готвам, тоа ми беше како обврска. Како мали правевме леб и се друго што може да се направи од тесто. Исто така научив да везам, да платам, да бојадисувам. Одевме на село кај пријатели и беревме јагоди, а потоа учевме како да правиме џем…Се тоа моравме да знаеме. Меѓутоа, јас то го научив, но сега можам да платам за да не го правам тоа. Додека сум жива ќе имам тоа да го платам. Мислам дека постојат многу подобри домаќинки од мене, Мислам дека е подобро да платам готвачка која одлично ќе готви, него да губам време на нешто што ќе се изеде за половина час, па потоа чао – пријатно“, вели Брена.

Прочитајте и...  Прекрасна акустична верзија на „Proud“ од Тамара Тодевска и Роберт Билбилов

Вели и дала совет и на снаата Пријовиќ.

– Еднаш правев ајвар во дворот, но нема никогаш повеќе да го правам тоа, многу е напорно. Исто ја советувам Александра да не движи многу во кујната туку да се грижи за детето. Годините поминуваат, а спомените со растењето на деето остануваат“, вели Брена.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде