in

Тибетски лек за долговечност

Потребни состојки:

300гр лук

1кг лимони

Начин на подготовка:

Лимоните се мелат цели со кората и семките.

Во 1,5 литар зовриена вода се додаваат лукот и лимоните и се оставаат да вријат 15 минути.

Се остава да се излади, се процедува и се пие 0,5дл дневно, во текот на 25 дена.
Се прави пауза од 10 дена, па повторно се пие 25 дена и потоа се престанува со употреба на овој народен лек.

Прочитајте и...  Лековитите својства на белата ела - Бела или обична ела

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote