tome stankovski 2 960x640

Триесет и тригодишниот актер Томе Станковски ја доби наградата за најдобар актер на Третиот интернационален театарски фестивал во Приштина – PITF за улогата во перформансот „Јас сум актер-човек“ во режија на Теа Беговска.

Станковски беше избран за главната катергорија Најдобар актер, во конкуренција на 10 актери од Грција, Косово, Бугарија и Хрватска.

tome stankovski 640x427
Прочитајте и...  Утре без струја ќе останат делови од скопските општини
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде