in

Топ 10 градови кои треба да ги посетите во 2020 година

Списанието Lonely Planet состави листа на 10 градови кои ќе ги освојат срцата на туристите во годината што следи.

За најдобри градови се прогласени Салцбург, Каиро и Вашингтон, додека најисплатливи дестинации се Источна Нуса Тенгара, Будимпешта , Бафало во САД и Мадја Прадеш во Индија.

Без разлика дали станува збор за културна престолнина, град – домаќин на голем спортски натпревар или светски настан, нема да погрешите ако решите да посетите некој од нив.

Салцбург, Австрија

salzburg 680486521

Вашингтон, САД

vasington 457388759

Каиро, Египет

kario 423482303

Галвеј, Ирска

galvej 732262730

Кочи, Индија

koci indija aps 456633853

Бон, Германија

bon 608260902

Ла Паз, Боливија

la paz 252348974

Ванкувер, Канада

vankuver 531736083

Дубаи, Обединети Арапски Емирати

dubai 950102638

Денвер, САД

denver 150920190
Прочитајте и...  Актерите од „Игра на тронови“ претворени во жени

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote