Галерија

Топ 10 места во светот кои треба да ги посетите во зима

За сите оние кои уживаат во снегот подготвивме 20 дестинации кои дефинитивно вреди да се посетат.

Берн, Швајцарија

Кируна, Шведска

Gullfoss, Исланд

Northern British Columbia, Канада

Alcázar de Segovia, Шпанија

Кападокија, Турција

Патагонија, Аргентина

Национален парк Torres del Paine, Чиле

Рила, Бугарија

Lapland, Финска

Прочитајте и...  Прошетка на Месечината: 12 илјади фотографии вселенска авантура
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top