in

Топ 30 езера во облик на срце низ светот

Мајката природа ни покажува романтични дизајни. Ќе се изненадите колку езера во облик на срце постојат низ светот.

Еве една листа од најубавите од нив:

Пакистан

Shimshal Lake - Pakistan

Австрија

Канада

Нова Каледонија

Турција

САД

Казахстан

Индија

Франција

Бразил

Погледнете уште 10 фотографии на следната страна.

Прочитајте и...  Топ 5 природни маски за лице

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote