Македонија

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУГА: Додека се шетала дрво паднало врз неа по што ја усмртило

На 19.02.2020 околу 11.20 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во атар на с.Октиси, струшко, кај место викано „Мезериште“,С.Г.(57) од истото село била повредена од дрво кое паднало врз неа.

ФОТО: Илустрација

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“, каде што подлегнала на повредите.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Струга, а по наредба на Jавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

Прочитајте и...  5 однесувања на мажите кои силните жени не ги поднесуваат

Најпопуларно

To Top