in , ,

Трагично го загуби синот, па ја откажа свадбата: Денес најзгодната баба се омажи за „Господинот Совршен“ на прославата промени 3 венчаници

Дојде и тој ден. Најубавата баба повеќе не е сингл. Судбоносното „ДА“ му го кажа на згодниот Италијанец, кој го нарекува „Господин Совршен.

https://www.instagram.com/p/B2UQ8BdCx_2/?utm_source=ig_embed

50-годишната Жаклина Пизано е најпозната и сигурно најмодерна српска баба на Инстаграм. Деталите од својот приватен живот долго ги споделуваше јавно, а сега се омажи и сите детали од свадбата ги сподели на социјалните мрежи.

https://www.instagram.com/p/B2T2_A5ilud/?utm_source=ig_embed

Името на младоженецот се уште не е познато, но познат е надимакот „Господин Совршен3 кој го доби од својата сопруга.

Раскошната церемонија била одржана во луксузен амбиент на југот од Италија, а невестата променила дури 4 венчаници.

https://www.instagram.com/p/B2TgseboiNp/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Освен две бели, блеснала и во жолт фустан од тул, достоен за една принцеза.

https://www.instagram.com/p/B2i8jOQI8Zc/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B2Y48YBI0K1/?utm_source=ig_embed

Судејќи според нивните заеднички фотографии, заедно се уште од 2016 година, а истата година на Божиќ, трагично настрадал синот на Жаклина, Стефан, кој го добила од првиот брак.

Жаклина има и 30-годишна ќерка и две внуки чии фотографии од време на време ги објавува на Инстаграм, но се труди да им ги крие лицата.

Прочитајте и...  Модерен или средновековен изглед: Французите поделени околу новиот изглед на Нотр Дам

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote