in

Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради корона вирусот

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на новиот коронавирус.

Во своето обраќање тој истакна дека ќе распредели 50 милијарди долари за борба против Ковид-19 и спречување на неговото ширење.

Прес-конференцијата на американскиот претседател се уште трае.

Прочитајте и...  Оставил бакшиш од 9.000 евра за да им помогне на келнерите за време на пандемијата на коронавирусот

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote