in

Три билки кои ги имате во домот прават чуда за намалување на килограмите

Сите знаат дека зачините се едно од најдобрите оружја во борбата со килограмите. Но дали сте знаеле дека овие билки стојат рамо до рамо со нив?

Магдонос

Ова е природен диуретик, па многу ќе ви помогне да го исфрлите вишокот вода. Уште подобро, ќе ви помогне и со варењето, а нема да чувствувате ниту надуеност. Порај сето тоа, супстанцата еугенол помага во одржувањето на стабилното ниво на шеќер во крвта.

Рузмарин

Полн е со антиоксиданси кои имаат противоспалителни дејства, а помагаат да се намали нивото на шеќер во крвта. Во рузмаринот е особено драгоцена и карнозинската киселина која е голем значаен сојузник во борбата против килограмите.

Нане

fresh green leaf of melissa isolated on white background

Со овој мирис секојдневно се среќаваме, но можеби не сте знаеле дека нането го намалува апетитот. Значи, следниот пат кога не сте сигурни дали сте стварно гладни или ви е едноставно досадно, вдишете малку есенцијално масло од нане. Покрај тоа, маслото од листови од нане помага во варењето и намалувањето на гасови.

Прочитајте и...  Престанете да го користите најопасниот козметички производ кој предизвикува рак, го уништува црниот дроб и бубрезите

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote