Дом и Градина

Трик коj ќе и кажe „збогум“ на лошата миризба на обувките

Лето е, повеќе се потиме, а стапалата ни се затворени во обувки по најмалку 10 часа во денот.

stinky shoes

Поради тоа може да се јави непријатна миризба во обувките. И за тоа има решение.

Прво, најважно е да не ги носите истите обувки два дена по ред, за да може убаво да се исушат и проветрат. Исто така, не ги затворајте обувките во кутии или сандачиња пред да бидат целосно исушени.

За да се ослободите од непријатната миризба, ставете неколку филтер кесички чај што ќе ги апсорбираат влагата и мирисите. Доволно е да ги оставите на суво место во текот на ноќта, а може и подолго. Не е важно каков чај ќе изберете.

Прочитајте и...  Кажете му збогум на потењето: Ткаенина која се прилагодува на телесната температура
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top