in

20 трикови за воспитување на вашите деца кои ќе посакате да ги знаевте порано

Ова е за сите родители. Ви треба малку помош со вашите деца? На кој не му треба? Денес е вашиот среќен ден. Направивме една листа со едноставни а ефективни трикови за родители со кои ќе ви го направиме животот полесен.

Користете картон за вашите деца да не се тепаат во автомобилот

Не е лек, пепси е

Како да ги чувате децата зафатени? Дозволете им да ја бојат оградата со вода

Користете навлака за кревет за да нема песок на крпата кога сте на плажа

Старото креветче трансформирајте го во забавно катче за вашето дете

Вашето благо чувајте го во ќеса за грашок во фрижидер

Кога сте преморени, а сакате вашето бебе да се чувствува сакано, на неговиот грб ставете ракавица полна со ориз

Оставете го вашето дете да црта во пакет

Ставете стикери во чевлите на вашето дете за да го научите правилно да ги обува

Научете го вашето дете да работи со тоа што домашните обврски ќе ги претворите во игра

Погледнете повеќе трикови на следната страна.

Прочитајте и...  Го истетовирал последниот подарок од неговата ќерка

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote