Македонија

Тројца полициски службеници позитивни на коронавирус

Тројца припадници на полицијата се позитивни на вирусот Kовид-19, пренесе телевизија  „Алсат“, повикувајќи се на свои извори.

Засега сѐ уште нема официјални податоци од која полициска станица се заболените.

Прочитајте и...  Зошто е толку тешко да се направи вакцина за КОВИД–19?

Најпопуларно

To Top