Случувања

Учесник во хрватскиот „Супер талент“ ја бара својата изгубена сестра, неговата приказна ќе ве растажи (ВИДЕО)

Симпатичниот учесник Анте Драгојевиќ (19) кој регионот имаше прилика да го запознае во хрватското реално шоу „Супер талент“ во кое се претстави со необичен и чуден талент на мрдање веѓи иако не помина понатаму, овие денови е повторно топ тема во сите медиуми.

Имено Анте преку својот Фејсбук профил ја бара својата изгубена сестра Ивана.

Ивана и Анте биле заедно во дубровничкиот дом „Маслина“, а по некое време биле раздвоени бидејќи Ивана била посвоена.

Денеска на нејзиниот роденден тој има најголема желба повторно да ја пронајде својата сестра.

-Среќен ти роденден, те сака брат ти 12.11.2001 родена си во Дубровник. Името ти е Ивана Драгојевиќ (најверојатно променето). Бевме заедно во домот „Маслина“ во Дубровник, а потоа не одвоија нас. Ти си посвоена, а со години никако да те пронајдам. Сега имаш 18 години и никој не може да ни забрани да се сретнеме. Те молам јави се и ги замолувам сите луѓе да помогнат, напиша Анте.

Прочитајте и...  Светски ден на театарот

Sretan ti rođendan, voli te braco.12.11.2001 rođena si u Dubrovniku. Ime ti je Ivana Dragojević (najvjerojatnije…

Gepostet von Ante Dragojevic am Dienstag, 12. November 2019
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top