Видео

Учителка снимила момче со Даунов синдром како му брише солзи на соученикот со аутизам (ВИДЕО)

Daun

Неодамна, едно училишно видео стана многу популарно. Станува збор за снимка, која ја снимила една учителка, а чии главни ѕвезди се две момчиња: момче со Даунов синдром и момче со аутизам.

Малото момче со аутизам на почетокот на видеото се чини многу вознемирено. Потоа на сцена настапува неговиот пријател, кој се обидува да го утеши. Прво, се обидува да му ги избрише солзите, го погалува по носот и го милува по главата пред да му даде една голема прегратка.

Момчето со Даунов синдром потоа својот колега го наслонува на рамото и ја стави својата глава на неговиот врат. Тој продолжува да го утешува со триење на грбот. За момент се оддалечува и да се обидува и да мавта со рацете на пријателот за да го развесели.

Продолжи да му ги бришеше солзите.

Снимката стана исклучително популарна,а и други корисници на социјални мрежи започнаа да објавуваат своите видеа на кои се гледа љубезноста на лицата со Даунов синдром.

Прочитајте и...  ИСУС МЕ СПАСИ: Детето што почина на 20 минути раскажа што видел во тие минути (ВИДЕО)

Една девојка напиша: „Не сте доживеале вистинска прегратка сè додека не сте прегрнати од личност со Даун. Тие се експерти за прегратки. Убави, прекрасни луѓе од кои можеме да научиме многу “.

#VIRAL Un chico Down con un enorme corazón, consolando a su manera a su compañero de grupo, niño autista.

Gepostet von Jalisco oculto am Freitag, 29. November 2019

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top