УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

weather

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

 Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 26 до 33 степени.

 Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер.Температурите меѓу 18 / 28 степени.

Прочитајте и...  Сончево со мала до умерена облачност и повремен дожд
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде