in

Уметник изработил уникатна електрична гитара од 1.200 боици (ВИДЕО)

Боичките можат да направат нешто повеќе од боење. Од рачно изработени скулптури до совршено украсен накит.

Инспириран од оваа уметничка форма уметникот познат како Flyjumper на Јутјуб неодамна изработи своја електрична гитара за која искористи 1.200 боици.

Погледнете го видеото.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Маче не престанува да го гушка кучето кое не го виделo 10 дена

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote