Уметност или вандализам? Погледнете што направил овој уметник со сообраќајните знаци

Францускиот уметник Клет Абрахам, две години “украсувал” сообраќајни знаци во различни градови низ Европа, давајќи им хумористична нота – погледнете како изгледаат некои од нив.

Прочитајте и...  Топ 10 места во светот кои треба да ги посетите во зима
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.