in

Уникатни фотографии од уметник кој замислува свет во кој џиновски животни живеат меѓу луѓето

Мистериозен Јапонски уметник кој се претставува под псевдонимот Ariduka55 на социјалните мрежи создаде слики кои не носат надвор од овој свет и ни го одземаат здивот.

Идејата дошла од анимираните филмови „Принцезата Мононоке“ и „Тоторо“.

Прочитајте и...  Диви животни кои обожаваат да се дружат со луѓе - 16 фотографии

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote