Случувања

Урнебесно: Како хрватски ватерполист тренира во карантин? (ВИДЕО)

Пандемијата на Ковид-19 ги запре спортските случувања, па голем број спортисти се обидуваат да ја одржат нивната форма во домовите и карантин.

На социјалните мрежи се појавија и различни предизвици, од играње со тоалетна хартија до правење на склекови. Спортистите бараат начин како да ја победат досадата, а хрватскиот ватерполист Иван Буљубашиќ на оригинален начин ги повика луѓето да останат во своите домови.

Ватерполистот сними видео со помош на сопругата и насмеа многумина со неговиот „тренинг“, кој може да се погледне ТУКА.

Прочитајте и...  Бев на час по англиски, одговара стара госпоѓа затечена на улица во време на полициски час

Најпопуларно

To Top