Видео

Урнебесно видео: Свиња брка грчки новинар

Грчкиот новинар Лазос Мантикос известувал од поплавено подрачје недалеку од Атина, но во кадарот му влета непоканет гостин – свиња, која не сакаше да го остави на мир.

foto 872058 550x370

За работата да биде уште полоша, но и посмешна, се’ се случувало во текот на јавување во живо во емисијата „Добро утро, Грција“, па колегите на Мантикос не можеа да се смират од смеење. Директното јавување морало да биде прекинато бидејќи несреќниот репортер никако не можел да се ослободи од упорната свиња, која веројатно избегала од блиската фарма.

Прочитајте и...  БУРА ОД ЕМОЦИИ: „Нешто ќе те питам бабо“ и спот кој ги наежи Македонците (ВИДЕО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top