Македонија

Уште 5 македонски граѓани позитивни на коронавирус, вкупно 31 заболен

Попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни на вирусот.

Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4 здравствени работници – двајца доктори и две медицински сестри од Дебар. Со ова, бројката на заболени со коронавирус во земјата се искачи на 31, информира министерот за здравство Венко Филипче.

Попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни на вирусот.Позитивна е сопругата на веќе…

Gepostet von Венко Филипче am Dienstag, 17. März 2020
Прочитајте и...  Христос Воскресе – Навистина Воскресе! За многу години, Македонци

Најпопуларно

To Top