Македонија

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус

Уште двајца кумановци ја изгубиле битката со коронавирусот, соопшти вечерва градоначаникот на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето на Топ Тема на Телма.

-Пред самото вклучување во емисија добив информација од Центарот за јавно здравје дека имаме уште двајца починати наши сограѓани во Куманово, рече Димитриевски и изрази сочувство.

Сепак други детали за ова не соопшти.

Извор: ФОКУС

Прочитајте и...  Еден од починатите во Куманово е полицаец, вчера дознал дека има коронавирус

Најпопуларно

To Top