Македонија

УЖАС: Среде бел ден во Скопје се превезува обесен коњ

На социјалната мрежа ФБ се прошири ужасна фотографија од мртов коњ кој е превезуван среде бел ден низ центарот на Скопје.

“❗️❗️❗️Толку отчовечени што ни ваков ужас на улица веќе не ни значи ништо – Ова е лицето на Скопје и Македонија кое треба цел свет да го види и по кој треба да не препознае! Ваков е третманот на животните кај нас! Итно бараме МВР, АХВ да реагираат и најстрого го казнат лицето кое го вози возилото со регистрација број SK- 856 – VF, кое среде бел ден и во екот на сообраќајниот метеж во главниот град превезува обесен коњ! Ако ова помине неказнето, ние сме сите примитивци без грам свест, осет, срам!”, стои во објавата на Фејсбук на Анима Мунди.

❗️❗️❗️Толку отчовечени што ни ваков ужас на улица веќе не ни значи ништо – Ова е лицето на Скопје и Македонија кое треба…

Gepostet von Anima Mundi – здружение за заштита на животни am Dienstag, 28. Januar 2020
Прочитајте и...  Oграбени две скопски аптеки – крадецот со нож им се заканил на вработените

Најпопуларно

To Top