Вработен во јавното скопско претпријатие Комунална Хигиена додека патувал кон селото Горно Оризари доцна синоќа наишол на црна пластична кеса со тело во истата, објави „Алсат“.

11 31 26 1491393645 spazzino netturbino pixabay 227924

Случајот веднаш бил пријавен во полиција, каде екипи од секторот за внатрешни работи ја подигнале торбата и ја предале на судска медицина, како што наредил обвинителот.

По отворањето на пластичната ќеса, откриено е дека станува збор за безживотно тело на девојка, чиј идентитет и возраст сè уште не се утврдени.

Бидејќи нема извештаи за исчезнати лица кои би можеле да бидат поврзани, истрагата за утврдување на возраста и идентитетот ќе продолжи во наредните денови.

Прочитајте и...  Кристина вечер ќе се натпреварува за најубава на „Мис глоуб“ во Улцињ
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде