in

Вашиот избор на боја на кармин, открива многу повеќе за вас отколку што мислите

Шминката која ја користиме кога го негуваме и разубавуваме нашето лице, може да открие нешто за нас. Така барем кажуваат експертите кои објаснуваат што изборот, односно бојата на карминот, зборува за нас.

Црвен и бордо кармин

Им се припишува на силни и самоуверени жени, кои немаат никаков проблем ако сите погледи се вперени во нив. Една од најважните работи за вас е да работите упорно, за да ги претворите вашите соништа во реалност.

Best Red Lipstick Shades for Indian Women - ViralatClick

Портокалов и корален кармин

Жените кои по природа се оптимисти, се одлучуваат за овие тонови. За нив, чашата е секогаш полна. Вие сте хумористична, забавна, а луѓето ве обожаваат поради вашиот оптимизам.

Find the Best Orange Lipstick for Your Skin Tone

Розов и виолетов кармин

Ова е избор на амбициозните дами кои сакаат акција и доминација. Вие сте личност полна со љубов и емпатија, па дури и понекогаш премногу емотивна.

Best pink lipsticks, the formula and the glitter: our choice ...

Кафеави и земјени тонови

Жените кои ги користат овие нијанси се полни самодоверба, самосвесни, но и романтични и нежни. Знаете да бидете носталгични, а тоа да го манифестирате со гледање стари филмови и уживање на музиката која порано ви била омилена.

Прочитајте и...  Три хороскопски знаци со најтежок карактер
What are Some Formal Office Lipstick Shades | VenueLook Blog

Неутрален кармин

Ова е избор на срамежливите девојки кои по природа се пријатни, мирни и пријателски настроени. Пријателите ве обожаваат поради опуштетниот карактер, како и способноста да ја смирите топката во секоја ситуација.

Here Are The Best Nude Matte Lipsticks For The Indian Skin

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote