Случувања

Веридба во Македонија, венчавка во Крагуевац: Александар Белов рипна во тавче

Македонскиот пејач Александар Белов, кого домашната јавност го запозна во реалното шоу  Операција Триумф, денеска заплива во брачните води. Тој се венчаше со својата избраничка Јелена во Крагуевац, од каде е невестата, а парот веќе некое време живее во овој град.

Како што може да се види на фотографиите објавени на социјалните мрежи од венчавката, на неа имало и македонско и српско знаме, а Александар неодамна ја побарал раката на Јелена во Охрид.

Прочитајте и...  Се распадна музичката група „Дупер“, Авалон ја прекинува соработката
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top