in ,

ВИДЕО: Антониа Гиговска со евровизиската “Proud” во суперфиналето на Ѕвездичките на Пинк

По 8 месеци воодушевување на публиката, Антониа го заврши натпреварувањето во Ѕвездичките на Пинк во вториот круг од суперфиналето, во кое се претстави со две извонредни изведби.

Screenshot 1 3

Во суперфиналето нашата Антониа се претстави со две песни кои звучеа извонредно.

Во првиот круг се претстави со евровизиската Proud, која звучеше светски, а на сцената кажа дека дури и Тамара ѝ честитала.

https://www.youtube.com/watch?v=IYOPOrxYW4E

Во вториот круг, се претстави со I’ll Never Love Again од оскаровскиот филм A Star is Born, која ја изведе извонредно, а жирито изјави дека оваа изведба мора да ја слушне Лејди Гага, бидејќи со сигурност ќе го препознае нејзиниот талент.

https://www.youtube.com/watch?v=dDMqunrv7JQ

Публиката до доцните часови неуморно ги поддржуваше финалистите, а Антониа за жал не влезе во третиот круг на суперфиналето на Ѕвездичките на Пинк, во кој победи Сергеј Пајиќ.

И во финалето таа доби одлични критики од жирито, стоечки овации и поддршка од фановите, кои веруваат дека таа е нашиот вистински победник иако не го освои првото место.

Прочитајте и...  Видео: Уште една неверојатна изведба на „Зајди, зајди“ и „Ајде Јано“

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote