ВИДЕО: Бездомни кучиња спасија бебе – камерите снимија мајка како фрла дете во одвод

Камерите снимиле шокантно случување во градот Кајтал каде жената замотала новороденче во ќесa и го фрлила во одвод.

364f86de6c36d5c0dbba02b33caa2dae

Дека нешто чудно се случува, забележале бездомни кучиња. Го извлекле бебето, а потоа со своето лаење привлекле внимание на минувачите, за да повикаат полиција.

Детето потоа било пренесено во болница каде му била укажана лекарска помош.

Кога било пронајдено, бебешко еден килограм и имало повреди на главата.

Полицијата уште трага по мајката.

Прочитајте и...  За сите љубители на мачки – уметник креира минималистички цртежи од малите миленичиња
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде