Животински свет

ВИДЕО: Бездомни кучиња спасија бебе – камерите снимија мајка како фрла дете во одвод

Камерите снимиле шокантно случување во градот Кајтал каде жената замотала новороденче во ќесa и го фрлила во одвод.

364f86de6c36d5c0dbba02b33caa2dae

Дека нешто чудно се случува, забележале бездомни кучиња. Го извлекле бебето, а потоа со своето лаење привлекле внимание на минувачите, за да повикаат полиција.

Детето потоа било пренесено во болница каде му била укажана лекарска помош.

Кога било пронајдено, бебешко еден килограм и имало повреди на главата.

Полицијата уште трага по мајката.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Продавница за домашни миленичиња тајно ги заменува сите миленичињата со бездомни животни
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top