ВИДЕО: Битолчанец украде стол од пред локал- сопственикот го бара за да му го даде и другиот

Во петокот, во околу 02:30 часот по полноќ, од пред еден локал во Битола, маж украл стол, оставен пред самиот локал.

Кражбата на столот била снимена од безбедносната камера, а сопственикот ја објави снимката на Фејсбук.

„Ако го познава некој чичкото нека му каже да дојде ќе му го дадеме и другиот стол“, стои во опис на видеото.

Ako go poznava nekoj cickoto neka mu kazi da dojdi ke mu go dajme i drugiot stol.

Gepostet von La Tobacco am Freitag, 4. Oktober 2019
Прочитајте и...  ПОЗИТИВ НА ДЕНОТ: Првите чекорчиња на оваа жирафа ќе ви го направат денот поубав
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде