Едноставниот електромагнетен „воз“ бара само неколку батерии, бакарна жица и магнети.

Прочитајте и...  Ова ќе допре до срцето на сите мајки: Љубовта на мајката е вечна! (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.