Македонија

ВИДЕО: Јапонци и Јапонки играат оро и ја пеат “Македонско девојче” на плоштадот во Скопје

На социјалните мрежи се појави видео од распеани туристи од Јапонија, кои на плоштадот “Македонија” во Скопје играат оро на “Македонско девојче”.

Видеото за кратко време стана вирално и доби голем број позитивни коментари.

Погледнете го овој несекојдневен настан:

И Во Јапонија знаат кои сме НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ … Владата на КРВНИКОТ Заев никако да осознае !!!!

Gepostet von Rozeana Macedonian Novoselska am Montag, 9. September 2019
Прочитајте и...  ВНИМАВАЈТЕ ИЗМАМА: На социјалните мрежи се шират лажни „наградни игри“ во име на банка, не потпаѓајте на лажните пораки
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top