(ВИДЕО) Како Малтежанец ја виде Македонија: Толку убава земја!

Рајан Борг од Малта на својот профил на Фејсбук сподели видео од одморот во Македонија, во кој не го крие своето одушевување од земјата.

Screenshot 2 1

„Каков неверојатен одмор… Бев изненаден од тоа колку нешта има да понуди Македонија  толку убава земја, препорачувам да се посети!!!! “, напиша Борг на Фејсбук во објавата што ја презеде Македонска заедница во Малта.

What an amazing holiday … I was amazed by how much things have to offer Macedonia 🇲🇰 such a beautiful country, highly recommended to visit!!!! 🇲🇰🎥👇

Gepostet von Ryan Borg am Dienstag, 20. August 2019
Прочитајте и...  Македонскиот борач Бесир Алили е европски шампион
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде