Занимливости

(ВИДЕО) Ќе ве остави без зборови: Еве како се асфалтира улица во Москва

Голем број камиони и градежна механизација (вкупно 300 единици) биле ангажирани за асфалтирање на најфреквентната улица во Москва – Тверскаја. Околу 8.000 тони асфалт положени се на површина од околу 32.000 метри квадратни, а реконструкцијата е реализирана за само еден ден. Забрзаната снимка на оваа операција изгледа како навистина фантастично организиран проект.

Прочитајте и...  Инфлуенсер заработил 50.000 евра за 18 месеци со спиење по луксузни хотели
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top