in ,

ВИДЕО: Кокошка учи да оди со помош на инвалидска количка

Кокошка се тепала со петел по што поради повредите повеќе не можела да се движи. Покрај тоа, таа не можела ни правилно да јаде и пие.

Нејзината сопственичка Дарси Смит и купила специјална инвалидска количка. По долго вежбање, состојбата на кокошката значително се подобрила.

Погледнете го видеото.

Прочитајте и...  Момче нема што да јаде, а другарчињата му ја полнат кутијата - Најубавата реклама која ќе ви го стопи срцето

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote