maska
maska

Три лица се убиени, а девет се повредени во пукотница за време на забава по повод Ноќта на вештерките во Лос Анџелес.

Полицијата наведува дека во куќата кадешто била забавата влетале две лица со фантомки на главите и почнале да пукаат кон присутните.

Податоци за напаѓачите сѐ уште нема. Не е познато дали тие се приведени или се во бегство.

Прочитајте и...  Жена крадела мачки од соседите и ги претворала во крзнени палта
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за