ВИДЕО: Маж и жена снимени како кpaдат во Струмица – кражбата била добро испланирана, но камерите ги фатија на дело

На социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои се гледаат „ликот и делото“ на кpадецoт во продавницата за текстил на булеварот во Струмица. Кpажбaтa е извршена пред неколку дена, откако повозрасен маж заедно со неговата сопруга влегуваат во продавницата со наводна намера да купуваат.

Сопственичката на „Тева текст“ во изјава за портал „Струмица денес“ вели дека кражбата била добро испланирана претходно, бидејќи сопругата на кpaдецот вешто и го одвлекувала вниманието на продавачката.

Kрaдецот од чантата успеал да земе 5.000 денари.

На Фејсбук веќе кружат и неколку видеа со кои се повикуваат сите кои ги познаваат да помогнат во пронаоѓање на сторителите.

Прочитајте и...  Лидија Димковска на поетски фестивал во САД
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде