Од нуркачкиот тим „Акватек” објавија видео од необично запросувањето кое се случило на дното на Охридското Езеро. Александар го оставил сандачето во кое се наоѓал прстенот на дното од езерото и ја повикал девојката да нуркаат.

„Во сандаче на дното од езерото беше изненадувањето за Матеја, таа кажа ДА и среќно изнуркаа на површината“, велат од „Акватек“.

Прочитајте и...  Патник го снимил полетувањето за време на зајдисонце во Охрид- од оваа глетка на езерото ќе останете воодушевени (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде