ВИДЕО: Мост се урна во Турција, има жртви!

Две лица загинаа во уривање на мост во турскиот град, Терме. Градот на Црното море е зафатен од поројни дождови кои доведоа до надоаѓање на реките и зголемување на притисокот врз мостовите.

Надзорните камери снимија трагичен момент на уривање на еден мост и отворање голема јама во која пропаѓаат двајцата минувачи.

Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.