Видео

Видео на денот: 8-месечно девојче со Даунов синдром слатко ѝ се смее на мајката која неодамна го посвоила

Детските насмевки имаат моќ да стоплат сечие срце.

Видео од 8-месечно девојче со Даунов синдром, кое слатко ѝ се смее на мајката која наодамна го посвои, несомнено ќе ви го разубави денот.

„Од моето кикотење можете да забележите колку многу ја обожаваме оваа насмевка. Таа ни се смееше на овој начин само неколку недели, па ова видео е богатство за нас. Се надеваме дека сите гледачи ќе ја видат убавината која ја имаат луѓето со Даунов синдром. Иако дијагнозата со Даунов синдром може да биде страшна, реалноста е дека вашето дете има цел и може да живее исполнет и среќен живот“ – изјавила мајката на бебенцето.

Прочитајте и...  Дали им има крај на бизарните трендови: Острење на забите е еден од нив (ВИДЕО)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top