in ,

ВИДЕО: Најдраматичната змија што некогаш ќе ја видите

Глумењето смрт е чест одбранбен механизам кај многу животни. Кога се загрозени, некои животни ќе останат неподвижни за да избегнат предатори. Оваа змија покрај тоа што се преправа дека е мртва, глуми и трагична болна смрт.

Погледнете го перформансот кој заслужува Оскар:

Прочитајте и...  Секое суштество има право на живот: Вака настанаа „инвалидските колички“ за риби (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote