Занимливости

ВИДЕО: Неговата жена се породувала два дена, а тој за тоа време правел нешто неверојатно

Еден брачен пар овие денови доби голем публицитет поради несекојдневната сцена за време на породувањето на жената.

Во видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како мажот Кендал Кејвер кој стои покрај својата бремена сопруга држи книга во рацете и ги врти нејзините страници, а на секој лист имало по една реченица за охрабрување на неговата сопруга за време на породувањето.

Со овие зборови идниот татко сакал да ја охрабри и опушти идната мајка потсетувајќи ја како се запознале, засакале, но во книгата имало и по некоја анегдота.

-Сакав да направам нешто што би и ги отргнале мислите од се што се случува и се што ќе и помогне да се фокусира на дишењето, вели ова момче.

„Ти си мој најдобар пријател, моја сродна душа и после неколку напори ќе бидеш неверојатна мајка која нашата ќерка не ни би ја замислила“.

Прочитајте и...  Искрен совет на еден татко до својата ќерка: „Ќерко, најди некој кој би го дал и срцето за тебе!“

Encouraging my Wife through 2 days of labor 😙☺️Last night my Warrior Wife gave birth to a beautiful Baby Girl! This was shown to her before she was 2cm dilated.#RainbowBaby #LaborEncouragement #Breathe #BabyCaver #MommysTwin #DaddysGirl🎵 Daniel Caesar ft. H.E.R. ”Best part” | JustAcoustic (cover) 👈

Gepostet von Kendall Caver am Mittwoch, 4. September 2019

Видеото има повеќе од 2,5 милиони прегледи ширум целиот свет, но сепак има некои кои неговиот гест би го налутил.

-Слатко, но мојот маж да ми го направи ова за време на породувањето би го фрлила низ прозор, е само еден од коментарите под видеото.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top