in

(ВИДЕО) Несекојдневна глетка: Метеорит го осветли небото над Сардинија

Метеорит што помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка, која го осветли небото над Сардинија во Италија.

Настанот го снимил возач што во тој миг возел во близина на местото Торе Гранде.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Девојче и мафна со рака, а мечката и отпоздрави со мафтање на шепата

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote