in ,

ВИДЕО: Ова е песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Денеска беше промовирана песната која ќе ја преставува нашата земја на овогодинашното издание на песна за Евровизија 2020 година што ќе се одржи во Ротердам, Холандија.

Васил Гавранлиев со песната “YOU”, ќе ја преставува нашата земја. Ќе пее во првата полуфинална вечер на 12. мај под редно место број 5.

Финалето ќе биде на 16. мај.

Прочитајте и...  Славната актерка раскажа за болните спомени: Еве како нејзината мајка го уби татко ѝ во самоодбрана

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote