ВИДЕО: Песна со емоција и копнеж по татковината: Сестрите Нешкоски кои живеат во Бостон снимија песна посветена на татковината

Невена и Калина Нешкоски, кои се по потекло од Охрид, пораснаа во Чикаго, а во моментов живеат во Бостон, снимија песна посветена на татковината, наречена „Македонијо земјо најмила“.

Mузиката и аранжманот за песната се дело на Невена Нешкоска, а текстот на Калина Нешкоска, Емилија Карафилоска и Невена Нешкоска.

Спотот за песната изобилува со голем број знаменитости и убавини од Македонија.

Нев & Калина – Македонија, Земјо Најмила 🇲🇰️Музика/Аранжман: Невена НешкоскаТекст: Невена Нешкоска, Калина Нешкоска & Емилија КарафилоскаMixing/Mastering: DonnyJМонтажа/Тонска Обработка: MEGA Production

Gepostet von Nev Neškoska am Montag, 4. Februar 2019
Прочитајте и...  Македонија најпребарувана локација на Гугл поврзана со Оскарите
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде