(ВИДЕО) Погледнете како изгледа денес бебето што се роди тешко повеќе од 8 килограми

На 24 години Патиша Кларк во 1983 година се породи со своето второ дете во Њу Џерси, САД. Иако сите бебиња во фамилијата се раѓале поголеми од нормалата, сите се изненадија кога Кевин Роберт Кларк се роди тежок повеќе од 8 килограми. Тој беше вистинско чудо за кое пишуваа сите медиуми.

Неговите родители беа загрижени за неговото здравје, имајќи предвид дека тој се роди двапати потежок од просечните бебиња. Но, прегледите покажаа дека со Кевин сè е во ред.

Денес, 36 години подоцна, тој е висок 2 метра и тежи 150 килограми.

Прочитајте и...  (ВИДЕО) Ќе ве остави без зборови: Еве како се асфалтира улица во Москва
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.