ВИДЕО: Прекрасниот фестивал на цвеќињата во Јапонија

Погледнете го прекрасното видео од шаренилото на фестивалот на цвеќињата во Јапонија:

Flowers Festival

Amazing colors at the flowers festival in JapanCredit: Beauty of Planet Earth

Gepostet von Aurora Borealis Observatory – Visit Senja am Dienstag, 5. März 2019
Прочитајте и...  Кога ќе ја најде вистинската со која сака да го помине животот и го подарува ова- еве како пингвините се запросуваат (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.