in ,

ВИДЕО: Продавница за домашни миленичиња тајно ги заменува сите миленичињата со бездомни животни

Во целиот свет постои епидемија на пренатрупаност во засолништата за животни. Животните од сите возрасти, облици и големини се подаруваат, но нема заинтересираност.

Во Бразил има илјадници засолништа за животни пренатрупани со животни.

animals3 300x188 2x
animals3 300×188 2x

Луѓето трошат премногу пари за купување на чистокрвни животни наместо да вдомат бездомно животно.

Една компанија позната како Quatro Patinhas создаде нова програма наречена Бесценети миленичиња, со надеж дека ќе помогне да се смени перспективата на луѓето за тоа кој тип на животни може да биде совршен за нивниот дом.

Тие поставиле скриена камера во продавница за миленичиња и таму ги однеле животните од засолништето кои ги навеле како “за продажба”. Нивната цел била да и докажат на јавноста дека и на бездомните животни им е потребна љубов.

ВДОМИ – НЕ КУПУВАЈ !

Прочитајте и...  Никогаш повеќе нема да пиете газирани сокови откако ќе го изгледате ова видео

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote