ВИДЕО: Работник на гробишта ја прегледал снимката од претходниот ден – не можел да си поверува на очите

На снимката се гледа како стадо од 400 крави ја буткаат оградата и влегуваат на гробиштата, оставајќи голем неред и оштетени гробови зад себе.

Животните завршиле на гробиштата, откако се вознемириле на соседното поле, па од страв почнале да бегаат. Сопственикот на стадото, се согласил да ги покрие трошоците за штетите и да плати за поцврста ограда.

Погледнете сами што снимила камерата…

Прочитајте и...  ВИДЕО: Снимка на НАСА која го прикажува неверојатниот ефект на глобалното затоплување
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде